Zeynep Sönmez Wta Saint Malo ikinci turunda

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 29 Nisan 2024
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Zeynep Sönmez L'Open 35 de Saint Malo ilk turunda karşılaştığı Katarzyna Kawa'yı 7-6, 4-6, 6-4'lük setlerle yenerek adını ikinci tura yazdırdı.

Maça servis kırarak başlayan Milli raket sonraki üç oyunu kaybederek sette 3-1 geriye düştü. Sönmez sonraki oyunda servis kırıp servisine de tutununca skoru 3-3'te eşitledi. Ancak setin yedinci oyunuyla birlikte üst üste 6 kez servis kırıldı. Sönmez ilk sette 5-4 ve 6-5 önde olduğu ve setin için servis attığı oyunları kazanamayınca set tiebreake kaldı. Tiebreake 3-1 geride başlayan temsilcimiz sonraki 7 puanın altısını kazanarak 7-4'lük tiebreak skoruyla ilk seti kazandı. Beşer kez servis kırılan bu sette ilk servislerinden Sönmez %44 ile Kawa ise sadece %33 ile puan çıkarabildi.

İkinci sete istediği başlangıcı yapamayan Sönmez sette 2-0 geriye düştü ancak sonrasında oynanan 10 puanın 8'ini kazandığı bir seriyle sete denge getirdi. 0-2 geriye düştükten sonra 4 oyunluk bir seri yakalayan temsilcimiz 4-2 öne geçerek maç için önemli bir avantaj elde etti. Ancak iki raketin de ilk setteki gibi bir rollar coastara engel olamadığı bir sekans yaşandı ve üst üste servis kırmalar sonucunda Kawa sette 5-4 öne geçti. Sönmez, rakibinin ikinci set için servis attığı oyunda altı set puanı karşılasa da Kawa yedinci şansını kullanarak seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

Maçın üçüncü seti de diğer setlerde olduğu servis kırma puanıyla açıldı. Kawa, final setinde üst üste servis kırma puanları bularak bir anda 4-1 öne geçti. Böylesine gitgelli ve fazlasıyla efor sarfedilen maçın bu bölümünde konsantrasyonunu kaybetmeyen temsilcimiz üst üste 5 oyun kazanmayı başararak maçı 7-6, 4-6, 6-4'lük skorla önde tamamladı.

Maçta tiebreak haricinde oynanan 32 oyunda 22 kez servis kırıldı. İki raketin de servisine tutunma konusunda oldukça sıkıntı yaşadıkları maçta Sönmez 8, Kawa ise 6 çift hata yaptı.

Zeynep Sönmez 2 saat 37 dakika süren maraton maçın ardından ulaştığı ikinci turda turnuvanın 1 numaralı seribaşı ve Wta 44 numarası Clara Burel ile mücadele edecek.

[adinserter block="9"]
5 2 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross