Zeynep Sönmez Roland Garros'a veda etti

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 28 Mayıs 2024
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Zeynep Sönmez 22 numaralı seribaşı Emma Navarro'ya 6-2, 6-0 kaybederek ilk kez ana tablo oynadığı Roland Garros'a veda etti.

Maçta ilk servisleri Navarro kullandı ve açılışı "love game" ile yaptı. Temsilcimiz servis attığı ilk oyundan puan çıkaramayınca 22 numaralı seribaşı setin başında avantajı ele geçirdi: 2-0

Maçtaki ilk 10 puanın tamamını kazanarak oldukça iyi bir giriş yapan rakibinin serisine 4 puanlık seriyle cevap veren Sönmez, ilk servis kırma puanını değerlendirdi ve skorborda yazıldı.

Temsilcimiz servis oyununda 40-30'u görse de filede yaptığı hata sonrası servisini bir kez daha kırdırdı ve Navarro 3-1 öne geçti. Puan vermediği servis oyunuyla avantajını perçinleyen 22 numaralı seribaşı servis kırma avantajını koruyarak skoru 4-1'e taşıdı.

Oldukça ciddi bir seyirci desteğiyle oynayan Sönmez setin altıncı oyununda en rahat servis oyununu oynadı ve tek puan verdiği bu oyun sonrası takibi sürdürdü. Bu noktadan itibaren Sönmez'in basit hataları artınca Navarro bir kez daha sıfıra karşı servis kırdı ve açılış setini 6-2 ile hanesine yazdırdı.

İkinci set de ilk sete benzer şekilde başladı ve Navarra servis kırarak 2-0 öne geçti, rakibin servisinde bir servis kırma puanı yakalayan temsilcimiz bunu değerlendiremeyince skor 3-0'a geldi. Sonraki oyunlarda temsilcimize oyun şansı vermeyen Navarro, maçı 6-2, 6-0 kazanarak adını 2. tura yazdırdı.

Sönmez 52 dakika süren maçta %53 ile bulduğu ilk servislerinden %33 ile puan çıkarabildi. Navarro ise maçta ilk servislerini %75 ile oyuna sokarak bunların %72'sini puana çevirdi. Temsilcimiz maçta 9 puan vuruşu üretirken 25 basit hata yaptı, Navarro tarafında ise 16 puan vuruşu ve 6 basit hata maçın kritik istatistikleri olarak öne çıktı.

[adinserter block="9"]
5 1 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross