Ted Spor Kulübünde düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonasında çeyrek finale kalan isimler belli oldu.

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 29 Ağustos 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 3 dakika

Bu sene toplam 800 bin TL para ödülü dağıtılacak olan organizasyonda toplam 122 sporcu mücadele ediyor. Turnuvanın para ödülünde artış yapılmasıyla katılım sayısı arttı, özellikle daha üst sıralamadaki sporcuların da turnuvaya katılmasıyla bu yıl daha çekişmeli bir turnuva yaşandığını söyleyebiliriz.

Milli sporcularımız Tenis Federasyonuna verdikleri röportajlarda turnuvanın güçlenmesinden ve rekabetin artmasından memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Milli Sporcu Cem İlkel: “Büyükler Türkiye Şampiyonası ilk kez bu kadar güçlü”

2022 Büyükler Türkiye Şampiyonu dünya 219 numarası A Milli Takım sporcusu Cem İlkel 12 yaşından beri Türkiye Şampiyonalarında oynadığını ancak şampiyonayı ilk kez bu kadar güçlü gördüğünü aktardı. İlkel, “12, 14, 16 ve 18 bütün yaş kategorilerini oynadım ve küçükken Büyükler Türkiye Şampiyonası’nı izlemek benim için büyük zevkti. Çünkü Türkiye’nin en prestijli en önemli turnuvasıydı. Ama açıkçası ilk defa bu kadar güçlü olduğunu görüyorum. Bu da bizim Türk tenisini Başkanımızla, oyuncularımızla, kulüplerimizle çok daha ileri seviyeye getirdiğimizi gösteriyor. Hem bu hafta hafta hem de önümüzdeki hafta çok önemli turnuvalar var TED Spor Kulübü’nde tenis seven herkesin buraya gelmesini bekliyorum. Bize bu şansı verdiği için Türkiye Tenis Federasyonu’na ve TED Spor Kulübü’ne çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Milli Sporcu Altuğ Çelikbilek: “Para ödülüyle beraber katılım üst seviyelere ulaştı”

Dünya 264 numarası A Milli Takım sporcumuz Altuğ Çelikbilek de şampiyonada katılımın üst seviyelere ulaştığını aktardı. Çelikbilek, “Yıllardır Türkiye Şampiyonası düzenleniyor ama son iki üç yıldır özellikle konulan para ödülüyle beraber katılımın artmasıyla çok üst seviye bir turnuva gerçekleşiyor bu sene. Haftaya TED Open var ona da çok iyi bir hazırlık turnuvası oluyor bizim için. Bütün hafta ve haftaya da TED Open’da maçlara bekliyoruz. İnşallah herkese güzel bir tenis izletebiliriz. Bu turnuvada emeği geçen yapılmasında katkıları olan başta Federasyon Başkanımız Cengiz Durmuş ve TED Spor Kulübü olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Milli Sporcu Melis Sezer: “Büyükler Türkiye Şampiyonası Türkiye’nin en prestijli turnuvası”

Turnuva için heyecanlı olduğunu söyleyen Türk tenisçiler arasında en fazla çiftler şampiyonluğu bulunan milli tenisçi Melis Sezer “Bu turnuvada katılım gerçekten çok yüksek turnuvanın ödülü güzel. Kendimi bildim bileli Türkiye Şampiyonası oynuyorum 12 yaşımdan beri ve Büyükler Türkiye Şampiyonası Türkiye’nin en prestijli turnuvası. Çiftlerde olduğu kadar teklerde de kendimden bu hafta başarılı bir performans bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Milli Sporcu Ergi Kırkın: “Maçlarda çok iyi bir mücadele var”

Büyükler kategorisinde ilk kez Türkiye Şampiyonası oynayacağını söyleyen Ergi Kırkın, “Erkeklerde en iyi seviyedeki tenisçilerimiz bu şampiyonada oynuyor maçlarda çok iyi bir mücadele var, çok iyi maçlar oluyor o yüzden herkesi de izlemeye davet ediyoruz” dedi.

Milli sporcu İlay Yörük:“ Türkiye’de oynamak çok güzel”

Genç milli sporcumuzdan İlay Yörük, “Böyle büyük bir organizasyonun içinde yer almak çok güzel. Açıkçası bu hafta için heyecanlıyım uzun zamandır ulusal bir turnuva oynamıyorum. Uzun bir aradan sonra Türkiye’de turnuva oynamak çok güzel” diye konuştu.

Turnuvanın erkekler kurasında çeyrek final eşleşmeleri:

Ergi Kırkın (1) & Tuncay Duran (8)

Cem İlkel (4) & Altuğ Çelikbilek

Koray Kırcı (6) & Sarp Ağabigün (3)

Yankı Erel (2) & Cengiz Aksu (5)

Turnuvanın kadınlar kurasında çeyrek final eşleşmeleri:

İlay Yörük (1) & Duru Söke (6)

Defne Çırpanlı (4) & Deniz Turan

Melis Sezer (3) & Cemre Anıl

Doğa Türkmen (2) & Başak Eraydın (5)

Kaynak Tenis Federasyonu ve ikort

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
SGK'lı

Tenise daha çok kaynak aktarılmalı ki bu spor ülkemizde daha iyi yer edinip, dünya çapında sporcular yetiştirelim.

Benzer Haberler

magnifiercross