Rafael Nadal tura dönüşüyle ilgili konuştu

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 17 Kasım 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Rafael Nadal'ın 2024'te kortlara döneceğini doğruladı. Son aylarda bu hedef doğrultusunda yorulmadan çalışıyor.

Nadal "İyiyim, antrenman yapıyorum ve mutluyum. Hayatımın iyi bir aşamasındayım. Şimdiye kadar bir gün tekrar tenis oynayıp oynayamayacağımı bilmiyordum ve şimdi oynayacağıma gerçekten inanıyorum. Henüz ne zaman olacağını söylemeye hazır değilim ama giderek daha uzun süre antrenman yapabiliyorum ve ilerleme iyi durumda. Acının hiçbir zaman ortadan kalkmayacağını biliyoruz ancak ileriye doğru bir adım attım. Tenis hakkında konuşmak tamamen başka bir konu, oynayabileceğim seviye de öyle. Ancak yeniden oynamaya yönelik adımlar büyük ve olumlu oldu, birkaç aydır bunun için mücadele ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda daha spesifik bir şeyler söyleyebileceğimden eminim."

Avustralya Açık'ta sakatlanan ve aralarında Roland Garros'un da bulunduğu birçok turnuvadan çekilen Nadal, 2 Haziran'da Barselona'da ameliyat oldu ve artık toparlanmaya başladığı uzun iyileşme sürecine başladı. Nadal, "Yeniden oynayabileceğime dair umudumu her zaman korudum. Ne kadar? Hangi seviyede? Buna cevap vermek zor. Oynayacağıma dair umudumu hiçbir zaman kaybetmedim. Haftalar geçtikçe olaylar yavaş yavaş netleşiyor. Şu anda doğru yoldayım."

37 yaşındaki Nadal, kendisine Paris Olimpiyatları'nda oynamak ya da Novak Djokovic'in Grand Slam rekorunu kırmak gibi büyük hedefler koymadığını söyledi. Konu bununla ilgili değil; Bu, tünelin sonunda ışık olmadığında iyileşmenin kişisel başarısını temsil edecek bir geri dönüş durumudur.

"Bir yıldır oynamadım. Kişisel başarı çoğu zaman genel başarıdan daha ödüllendiricidir. Umuyorum ki tekrar oynayabilirim. Ne olacağını asla bilemezsin. İçimden bir ses teniste iyi bir seviyeye dönmenin çok zor olacağını söylüyor. Rekabetçi olmaya çalışmaktan umutlu olmasaydım, bu yaşımda ve uzun bir kariyerin ardından son aylarda yaptığım her şeyi yapmazdım. Yıllar geçiyor. Umudum tekrar oynayabilmemdir ve bu benim için kişisel düzeyde son derece tatmin edici. Djokovic'ten daha fazla Grand Slam kazanamayacağım ama yeniden eğlenme şansına sahip olacağım."

@ATP Tour

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Fyodor

Güzel iş, takibe devam

Benzer Haberler

magnifiercross