10. Masters Turnuvası Mı Geliyor?

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 22 Ekim 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika

Suudi Arabistan'ın, İtalyan Tenis Federasyonu Başkanı'nın yorumlarının ardından 2025 yılına kadar Masters 1000 veya birleşik 1000 seviyeli bir turnuvaya ev sahipliği yapmak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Corriere Della Sera'ya özel bir röportaj veren İtalya Tenis Federasyonu Başkanı Angelo Binaghi ülkesinin ATP Next Gen Finallerine ev sahipliği yapma hakkını elinde tutamaması nedeniyle Suudi Arabistan'ın 2025 yılına kadar ya bir Masters 1000 turnuvasına ya da ATP ve WTA 1000 seviyesinde birleştirilmiş bir etkinliğe ev sahipliği yapacağını öne sürerek spekülasyonları ateşlemek istemiş olabilir. Binaghi'nin diğer iddiası da tenis sezonunun burada başlayacağı yönünde.

Suudi Arabistan daha önce hiç profesyonel tenis turnuvası düzenlememişti ancak bu durum, önümüzdeki beş sezon için Next Gen ATP Finallerine ev sahipliği yapmak üzere ATP ile yapılan anlaşmasının ardından Kasım ayı sonlarında değişecek.

ATP bu iddialar hakkında henüz bir yorum yapmadı ancak ATP başkanı Andrea Gaudenzi'nin daha önce Suudi yetkililerle turda gelecekteki yatırımlar konusunda "olumlu görüşmeler" yaptığı açıklanmıştı.

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross