Laureus Dünya Spor Ödülleri'nde Djokovic ve Nadal onurlandırıldı

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 23 Nisan 2024
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Novak Djokovic ve Rafael Nadal, Pazartesi gecesi Madrid'de düzenlenen Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin kazananları oldu. Djokovic, 2013, 2015, 2016 ve 2019 yıllarında kazandığı ödüllere ek olarak Laureus Dünyada Yılın Sporcusu ödülünü beşinci kez kazandı. Işıltılı törende Rafael Nadal Vakfı, Laureus İyilik İçin Spor Ödülü'nü aldı. Djokovic Avustralya Açık, Roland Garros ve ABD Açık'ı kazandı, yalnızca Wimbledon'da kaybetti ve beş setlik finalde Carlos Alcaraz'a yenildi. Yılı, rekor yedinci Nitto ATP Finalleri şampiyonluğunu ve yine rekor sekizinci kez yılı 1 numara olarak tamamladı.

Yakın zamanda ATP Sıralaması tarihindeki en yaşlı Dünya 1 numarası olan Djokovic, "Beşinci Laureus Dünyada Yılın Sporcusu Ödülümü kazandığım için inanılmaz bir onur duyuyorum. 2012'deki [sezonu] düşünüyorum. 24 yaşında biri olarak ilk kez bu ödülü kazandım. 12 yıl sonra burada olmaktan büyük gurur duyuyorum, bu da bana ve hayranlarıma büyük heyecan ve başarı kazandırdı."

Djokovic "Geçen Ocak ayında Avustralya'ya dönüp 10. şampiyonluğumu kazanmak çok heyecan vericiydi. Bu benim için çok değerli olan ve bana inanılmaz bir 12 ay hazırlayan bir turnuva. Arkamda inanılmaz bir ekip ve beni her zaman kendimin en iyi versiyonu olmaya iten ilham verici rakiplerim olmasaydı bu kadar başarıya ulaşamazdım.La ureus Ödülleri çok özel çünkü Laureus Dünya Spor Akademisi'ni oluşturan 69 birinci sınıf sporcunun takdirini temsil ediyorlar. Spor kahramanlarımın oylarını kazanmak, bu ödülleri tüm spor dallarında bu kadar imrenilen kılan şeydir."

Rafael Nadal Vakfı, İspanya ve Hindistan'da 1.000'den fazla savunmasız gence yardım ederek, potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve sporun dönüştürücü gücüne inanmaları için onları güçlendirmesiyle tanındı. Carlos Alcaraz da İngiliz futbolcu Jude Bellington'a, İspanyol'un geçen yıl kazandığı Laureus Dünyada Yılın Atılımı Ödülünü takdim etmek için hazır bulundu. Akşamın erken saatlerinde Alcaraz, kırmızı halıda Djokovic'le karşılaştı ve burada birbirlerinin smokinlerini değerlendirdiler.

[adinserter block="9"]
5 1 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross