Djokovic sakatlık endişelerini hakkında: 'Sanırım iyi olacağım'

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 4 Ocak 2024
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika

Novak Djokovic, Çarşamba günü Perth'teki United Cup'ta Avustralya'nın 1 numarası Alex de Minaur'a yenilerek 2018'den bu yana Avustralya topraklarında ilk yenilgisini aldı.

Sırp oyuncu maç boyunca bileğinden bir sakatlık yaşadı ve RAC Arena'da en iyi seviyesini bulamadı. Ancak ATP Sıralamasında Dünyanın 1 numarası, Avustralya Açık'ın başlamasına 11 gün kala oyununun ve vücudunun nerede olduğuyla pek ilgilenmiyor.

"Sezonun ilk haftasında fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak oyun açısından muhtemelen yüzde 100 olmayacağımı biliyordum. Ben de bunu beklemiyordum. Kendi seviyemde değildim ama sahada kendimi en iyi şekilde hissetmediğim günlerden biriydi ve rakibim çok iyi oynadı. Söyleyebileceğim tek şey bu."

Bileği sorulduğunda Djokovic, "Dürüst olmak gerekirse iyi olacağımı düşünüyorum. Özellikle forehand ve servis üzerinde oldukça etkisi oldu. Çok zamanım var, Avustralya Açık'ta kendimi doğru forma sokmak için yeterli zamanım olduğunu düşünüyorum."

Djokovic, maç sırasında fizyoterapist ve Sırp kaptan Viktor Troicki tarafından tedavi edildi. Ancak bu durum Avustralyalının ilk Djokovic galibiyetini engelleyemedi.

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross