Eski 2 numara Paula Badosa, sakatlığının olmadığını ve Adelaide'de başlamaya hazır olduğunu açıkladı

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 6 Ocak 2024
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika

Paula Badosa önümüzdeki hafta Adelaide International'da sezonuna başlamaya hazır. 2022'de kariyer rekoru kırarak 2 numaraya ulaşan 26 yaşındaki İspanyol, sırtında bir stres kırığı yaşadı ve 2023 sezonunun ikinci yarısında tenise ara vermek zorunda kaldı. Artık 68. sırada yer alan Badosa, sıralamada yeniden yükselmeye hazır.

Badosa, "Yıla başlamak için hiç bu kadar heyecanlı olmamıştım." Bu turnuva onun Wimbledon'da ikinci turda Marta Kostyuk'a yenilmesinden bu yana ilk maçı olacak. "Mümkün olan en kısa sürede bu seviyeye geri dönmek istiyorum. Başlangıçta zor olacağını biliyorum. Oynamadığım pek çok ay oldu."

Badosa son bir aydır ağrısız olduğunu söylemekten mutlu. "Bütün bunları kabul etmek benim için özellikle zihinsel olarak çok zorlu bir süreçti. Her zaman söylediğim gibi tenis oynamayı seviyorum. Rekabet etmeyi seviyorum. Böylece bir gün birdenbire tamamen durmak zorunda kaldım ve normal bir hayat yaşamaya başladım - hatta normal bir hayat bile değil. Kanepede kalmak zorunda kaldım. O yüzden bunun ne kadar sıkıcı olduğunu hayal edin."

Badosa, tenis oynamadan geçen bu günleri arkadaşları ve ailesiyle yeniden bağlantı kurmak için kullandı. Ancak hiçbir şeyin rekabet duygusunun yerini alamayacağını söylüyor. "Sanırım artık her turnuvada, her maçta, her kurada olmaya biraz daha fazla değer vereceğim. Tekrar burada olacağım için gerçekten heyecanlıyım."

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross