Carlos Alcaraz Çok Pahalı: Viyana Turnuvası Direktörü Yüksek Katılım Ücretlerinden Bahsetti

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 20 Şubat 2024
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Dünyanın en iyi oyuncularının daha düşük düzeydeki turnuvalarda yer alması için ekstra çaba ve para harcanıyor. Turnuvaları daha cazip hale getirmek, daha çok bilet satmak ve daha fazla ve büyük tutarda sponsorluk ve reklam anlaşmaları için yıldız oyuncuları turnuvaya getirmek bir bakıma zorunluluk. Bu nedenle düşük düzeydeki ATP etkinliklerindeki turnuva organizatörleri, dünyanın en iyi oyuncularını kendi etkinliklerinde oynamaya "ikna etmek" için dolarları dağıtmak zorunda kalıyor.

Viyana Açık küçük bir tenis turnuvası değil. ATP Turunda önemli bir geçmişe sahip, 500 seviyesinde bir turnuva. Turnuvaya genellikle her sene en iyi oyuncular katılıyor. Ancak bu sene Novak Djokovic ve Carlos Alcaraz gibi turnuvanın seyrini değiştiren oyuncular turnuvada yok. Ancak Viyana Turnuvası bu yıl yine dünyanın en iyi 20 oyuncusundan 12'sini (bunlardan beşi İlk 10'da yer alıyor) Viyana'da toplamayı başardı.

Carlos Alcaraz, sakatlığı nedeniyle çekilmeden önce Basel'de oynayacaktı. Ancak Avusturya gazetesi De Standard'a göre, Viyana Açık turnuvası organizatörleri, Carlos Alcaraz'ı bu yılki turnuvaya kaydetmeye çalıştı ancak yüksek katılım ücretleri nedeniyle bu kayıt gerçekleşmedi. Katılım ücretleri kamuya açıklanmamaktadır, bu nedenle her oyuncunun ne kadar talep ettiğine ilişkin çok az veri bulunmaktadır. Ancak Viyana Turnuva direktörü Herwig Straka'ya göre Alcaraz'ın 750.000€'dan fazla ücret istediği ve bu rakamın onu "çok pahalı" hale getirdiği bildiriliyor.

Carlos Alcaraz ve Novak Djokovic'in yokluğuna rağmen turnuva biletlerinin tamamına yakınının satıldığı gelen haberler arasında.

20 yaşındaki Carlos Alcaraz bu yıl turnuvalardan 9,6 milyon, kariyerinde ise toplam 21,4 milyon dolar para ödülü kazanmış durumunda. Kariyer toplamı olan bu rakam onu daha şimdiden erkekler turunda en çok kazanan 23. isim yapmış durumda. Kariyer listesinde 22. sıradaki Gael Monfils ile arasında sadece 100 bin dolar fark var.

[adinserter block="9"]
5 2 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross