Amerika Açık Elemeleri

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 9 Ağustos 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Yılın son Grand Slam turnuvasının başlamasına günler kala turnuvanın eleme katılım listesi açıklandı. 31 Temmuz tarihinin baz alındığı listede yer alan temsilcilerimize göz atalım.

24 temmuz haftasında ilk 200’e giriş yaparak kariyer rekorunu kıran Zeynep Sönmez kariyerinde ilk kez Amerika Açık elemelerinde yer alacak. Bu yıl sert zeminde aldığı sonuçları hatırlarsak yılın son slam turnuvası Sönmez açısından heyecan verici olacak. Bu yılki ilk Grand Slam elemelerini oynadığı Wimbledon’ın ardından ikinci slam tecrübesi olacak.

4. kez Amerika Açık’ta yer alacak olan Cem İlkel bu turnuvada 2021 yılında kariyerinde ilk kez elemeleri geçerek ana tabloda mücadele etmişti. Favori zemini olan ve başarılarının önemli kısmını elde ettiği sert kortta bize yine umut vadediyor.

Toplamda beşinci, Amerika Açık’ta ise ikinci kez korta çıkacak olan İpek Öz son dönemde tekrar form tutuyor. Öz bu turnuvada sert zemin slamlerde ilk galibiyetini arayacak. Yazı yanına hazırlanırken eleme alternatif listesinin beşinci sırasında yer alan Öz’ün ana tablo davetiyelerinin dağıtılması ve turnuvadan çekilen isimlerin belli olmasını müteakip eleme listesinde yer alacağını söyleyebiliriz.

Yazı yanına hazırlandığı anda diğer temsilcilerimizden Berfu Cengiz 22., Çağla Büyükakçay ise 34. alternatif olarak eleme listesinde yer alıyor.

Junior kategorisinde Türk Tenisçiler

Bu yıl tüm Grand Slamlerde ana tablo oynama serisini Amerika Açık ile tamamlayacak olan Melisa Ercan profesyonel turda önemli bir galibiyet serisi ile Amerika Açık’a gidiyor. Yazı yayına hazırlandığı anda sert zemin ITF turunda oynadığı son 18 maçı da kazanarak önemli bir ivme yakalayan Ercan, Amerika Açık’ta ilk kez mücadele edecek.

Tennis Europe 14 yaş altı klasmanında 1 numaraya ulaşarak önemli bir başarı gösteren Atakan Karahan bu yıl tüm Grand Slamlerde oynama serisini Amerika Açık elemeleri ile tamamlayacak.

[adinserter block="9"]
5 4 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross