Alexander Zverev Atp Finallerine Carlos Alcaraz galibiyetiyle başladı

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 13 Kasım 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika

İki kez şampiyon olan Alexander Zverev, Carlos Alcaraz'ıa 6-7(3), 6-3, 6-4'lük setlerle yenerek Kırmızı Gruba galibiyetle başladı. Bu galibiyet Zverev'in bu yılki üçüncü eşleşmede ilk Alcaraz galibiyeti.

Alman oyuncu, 2021'de Torino'da ve 2018'de Londra'da kazandığı Atp Finallerinde altıncı kez mücadele ediyor. Zverev, serviste ve geri çizgide sakin kalarak, bu turnuvada ilk kez sahneye çıkan Alcaraz'a karşı deneyimini etkin bir şekilde kullandı.

Zverev, "Servisimin bana çok faydası oldu. İkinci setin ilk oyununda servis kırma puanını kurtarmak bana yardımcı oldu" dedi. Dünya 2 numarasına karşı bir set ve bir servis kırma avantajı vermek istemezsiniz, bu yüzden mutluyum."

İlk sette sevis kırma avantajını setin sonuna kadar koruyamayan Zverev ilk seti tiebreakle kaybetse de ikinci ve üçüncü setlerdeki oyunuyla rakibinin direncini düşürdü. Zverev, ilk servis puanlarının yüzde 78'ini (59/75) kazandı ve üçüncü sette sol ayak bileğinin üzerine ağır düşmenin ardından toparlandı ve İspanyolla maç kaydını 4-3'e, ATP Finallerindeki maç kaydını ise 13-8'e yükseltti.

Zverev "Ayak bileğimi burkmadım. Bir nevi kaydım. Bir süre ağrı oldu ve herhangi bir hasar oluştuğunu düşünmüyorum. Umarım da öyle değildir ve ne zaman sakinleşeceğini göreceğiz. Paris'le (Roland Garros'taki sakatlık) kıyaslanamaz."

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross