Novak Djokovic’in harika Avustralya Açık kariyeri ona yakışır bir şekilde ödüllendirilebilir mi?

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 29 Eylül 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Djokovic için en iyi ödül elbette turnuvada kazandığı kupalar ancak gelecekte ona başka bir onur daha verilebilir. Avustralya Açık direktörü Craig Tiley etkinlikte yıllar içinde sergilediği mükemmel performans nedeniyle Djokovic'in komplekste adının bir korta verilmesinden mutluluk duyacağını söyledi.

Djokovic bu yılın başlarında 10. Avustralya Açık'ı kazanarak inanılmaz bir başarıya imza attı. Bu onun en iyi Grand Slam turnuvası ve kendisi ile Melbourne arasında özel bir bağ var.

Avustralya Açık direktörü Craig Tiley, Novak Djokovic'in onuruna bir stadyum veya başka bir tesis tahsis edilmesi durumunda, Novak Djokovic'in başarılarını takdir etmekten mutluluk duyacağını söyledi. Novak Djokovic, Avustralya Açık tarihinin en başarılı tekler yıldızı ancak Tiley'nin Melbourne Tenis Merkezi'nin adını değiştirme yetkisi yok. Avustralya Açık, kortları ve stadyumları kiralamaktadır ve isim haklarına sahip değildir. Durum böyle olunca, tenis merkezi içindeki arenalara Avustralyalı tenis efsaneleri Rod Laver ve Margaret Court'un adı veriliyor.

'Rock n Roll Tennis' podcast'inin son bölümünde Tiley, "Bugün bana bunu soran ikinci kişisin" dedi. “Bakın, demek istediğim, sonuçta arenaya isim vermek benim ya da tenis Avustralya'nın kararı değil. Biz tesisleri kiralıyoruz, Victoria Hükümeti tesislerimizin sahibi ve tesisleri onlardan kiralıyoruz ve bu tesislere yatırım yaptıkları için şanslıyız, ancak onlara sahip değiliz. “Bir arenanın isimlendirilmesi, gerçekleşmesi gereken girdilerin bir kombinasyonu olacaktır. Ancak ben kesinlikle Novak'ın burada, Avustralya'da elde ettiği inanılmaz başarıları bir şekilde takdir etmesinin destekçisi olacağım” Avustralya Açık direktörü, organizasyonlarının, tesis üzerindeki kontrolü genişletmesini ve Melbourne Park'ta tenis etkinliklerini daha sık düzenleme olanağını elde etmeyi çok istediklerini söyledi.

[adinserter block="9"]
5 1 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross