Djokovic: Her Grand Slam Turnuvasını Son Turnuvam Gibi Oynuyorum

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 26 Ağustos 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Novak Djokovic pazartesi günü başlayacak yılın son slam turnuvasında 24. zaferini elde ederek tüm zamanlar rekoruna ortak olmaya çalışacak.

Djokovic tenisi bırakma gibi bir düşüncesinin olmadığını, 37 yaşına girerken bile bir yavaşlama işaretinin olmadığını söylüyor. Cincinnati finalinde yaşananlar Djokovic'in bu düşüncesini destekler nitelikte.

Grand Slam turnuvaları şu an kariyerimdeki en büyük hedeflerim. Majörlerde her zaman kazanmayı ve elimden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyorum. Bundan sonra kaç slamde oynarım ve kazanırım bilmiyorum. Devam edeceğim, aklımda bir son yok. Evet 36 yaşında işler farklılaşıyor, o yüzden daha fazla minnettar olmalıyım, her slami sonmuş gibi oynamalıyım. Şu anda oynadığım her Grand Slam'i, daha fazla tarih yazmak için gerçekten altın bir fırsat olarak görüyorum. Elbette bunun çok büyük bir anlamı var.

Geçen yıl covid aşısı olmayan yabancılar ülkeye alınmadığı için Djokovic geçen yıl ABD Açık'ı kaçırdı. Djokovic bu kararla ilgili bir sıkıntım ya da öfke durumum söz konusu değil. Turnuvada olamadığım için üzüldüm. Şu an tüm dikkatimi buraya, turnuvaya odaklıyorum. İki yıldır bu turnuvayı oynayamamam bana herhangi bir şey katmadı, sadece hisler hemen hemen aynı. Şampiyonluğu kazanmaya yönelik bu beklentiler, heyecan ve hırs her zaman vardır. Bu yıl da hemen hemen aynı.

Djokovic, pazartesi gecesi Fransız Alexandre Muller'e karşı şampiyonluk mücadelesine başlayacak.

@ tennismajors görsel @ UsOpen

[adinserter block="9"]
5 2 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross