Coco Gauff, Karolina Muchova'yı 6-4 ve 7-5'lik setlerle yenerek ikinci Grand Slam tekler finaline yükseldi.

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 8 Eylül 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Gauff, bu yılki Roland Garros finalistine karşı 4-1’lik skorla öne geçtiğinde ipler tamamen Amerikalının elindeydi. Sonraki oyunda bir kez daha servis kıran Gauff için ilk set ufukta görünüyordu. Maçta 1-0 öne geçmek için oynadığı servis oyununda tek puan alınca servis kırma avantajlarından birini geri vermişti. Sonraki oyunda Muchova servisine zor da olsa tutundu ve skoru 5-3’e getirdi. Coco için bir kez daha seti kapatma şansı vardı ancak yine tek puan alabildiği bu oyunda servisini kırdırarak servis kırma avantajlarını tüketti. Şimdi Muchova’ya seti dengeleme fırsatı gelmişti. 19 yaşındaki Gauff bu noktada paniklemedi ve rakibinin servisindeki tüm puanları kazanarak ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette Gauff’un 1-0’lık üstünlüğe ulaştığında tribünlerden gelen seslerle maç durdu, her iki oyuncu da saha kenarında oturdu. On dakika sonra her iki oyuncu da eşyalarıyla sahadan ayrıldı. Maçın kesilme nedeni iklim değişikliği protestocularının çıkardıkları gürültüydü ve kendilerini zincirle sandalyelere bağladıkları için polis müdahalesi gerekti ve maç neredeyse 1 saat oynanamadı.

Oyun yeniden başladığında, Muchova maça daha iyi geri dönmüştü. İki tenisçi de sonraki yedi oyunda servis atmayı sürdürdü. Sekinci oyunda ise Gauff bir kez daha servis kırarak maçı bitime şansına sahip oldu ancak ilk setin benzeri bir durum burada da yaşadın. Servis oyununda bir maç puanından yararlanamayan Gauff rakibinin servis kırmasına engel olamadı. 12. oyunda 5 servis kırma ve dolayısıyla maç puanı daha bulan Amerikalı nihayetinde 6. maç puanını değerlendirerek adını ilk kez Amerika Açık finaline yazdırdı.

“Bazı anlar çok gürültülüydü, kulaklarımın iyileşip iyileşmeyeceğini bilmiyorum” diye takıldığı seyirciden bir istek de daha bulundu: "Bu turnuvayı izleyerek büyüdüm... ama iş daha bitmedi, umarım cumartesi günü bana destek olabilirsiniz."

Gauff’un maç sonrası planları ise "Basın, tedavi, biraz anime izleme, bugün My Hero Academia'nın dört veya beş bölümünü izledim. Bir sonraki yarı final maçının bir kısmını izleyebilirim, belki izlemeyebilirim” dedi.

Coco Gauff 2017 yılında Amerika Açık junior finali oynadığında henüz 13 yaşındaydı ve o finali Amanda Anisimova’ya kaybetmişti. Şimdi 19 yaşında ve bu sefer Amerika Açık’ta yine finalde.

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross