23. Kez Düzenlenecek Cumhuriyet Kızları Turnuvasında İlk Katılımcı Listeleri Açıklandı

[adinserter block="9"]
Son Güncelleme: 21 Ekim 2023
HABERİ PAYLAŞ:
Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Bu yıl 23. kez düzenlenecek Cumhuriyet Kızları turnuvası için geri sayım başladı. Turnuva 23-29 Ekim tarihleri arasınd Ted Spor Kulübü Tesislerinde düzenlenecek. Turnuvayı Ted Spor Tesislerinde ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Turnuvada eleme maçları 22 Ekim pazar günü, ana tablo maçları ise 24 ekim Salı günü başlıyor.

Geride kalan 22 turnuvada 2004 yılında İpek Şenoğlu, 2012 yılında Çağla Büyükakçay ve 2019 yılında Pemra Özgen ile final görsek de bu turnuvada henüz bir Türk tenisçi tekler şampiyonluğuna ulaşamadı. Turnuvanın çiftler kategorisinde ise 7 kez kupaya uzanmayı başardık.

Turnuva katılım listesinde şu an için bir numaralı seribaşı isim Wta 165 numarası Arina Rodionova. Şu anki katılım listesine göre ana tabloda yer alan ve turnuvayı 1. tercih olarak seçen tek raket 3 numaralı seribaşı Zakharova. Katılımcı listesinde şu an itibariyle Stevanovic, Astakhova, Makarova, Jakupovic, Grammatikopoulou, Lansere, Stollar gibi isimler yer alıyor. Turnuva katılım listesinde yer alan Türk tenisçiler arasında ise İpek Öz, Berfu Cengiz, Çağla Büyükakçay, Ayla Aksu, İlay Yörük, Pemra Özgen, Defne Çırpanlı, Başak Eraydın, Doğa Türkmen, Leyla Nilüfer Elmas, Selina Atay, Melis Ayda Uyar, Duru Söke, Ada Kumru, İrem Kurt, Melis Sezer gibi isimler yer alıyor. Ancak bu turnuva İpek Öz ve Berfu Cengiz'in o haftaki turnuvalar arasında 1 numaralı tercihleri değil.

Turnuvanın katılım listesi o hafta başka lokasyonlarda 1 W100, 2 W80, 3 W60, 6 W25 düzeyinde turnuvalar olması nedeniyle Türk tenisçiler için fırsat turnuvasına dönüşebilir.

[adinserter block="9"]
0 0 oy
Haber Değerlendirmesi
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Benzer Haberler

magnifiercross